Име Вести Македонија Имало грешка Македонија на седмо место на Евровизија а според гласовите на...

Имало грешка Македонија на седмо место на Евровизија а според гласовите на жирито на прво

0
249

Македонија официјално се искачи едно место погоре во финалниот пласман на Евровизија а според гласовите на жирото сме први. Имало грешка во гласовите на белоруското жири, која ЕБУ сега ја исправи и Тамара се искачи за едно место

Ова попладнево го објави Тамара на својот фејсбук профил. Таа добила известување од ЕБУ.

-Каква прекрасна вест. ЕБУ само што потврди дека поради грешка во Белоруското гласање, нашата земја е всушност прва од жири и седма во финалето на Евровизија. Не можам да ви опишам колку сум среќна! Ве сакам сите!, напиша Тамара.