ФОТО: Започна невремето во Македонија – на овие места врне во моментов

0
213

Како што наавија метеоролозите, попладнево започна невремето во Македонија. Во Скопје се заббележани врнежи од дожд и силен ветер.

Метеоролозите предупредија и на можни излевања поради обилните врнежи.

Вонредни седници имаа кризниот штаб на Град Скопје и ДСЗ.

Погледнете низ кои градови низ Македонија започна невремето: