Име Вести Македонија Села: Повторно се наоѓаме во апсолутизам (ВИДЕО)

Села: Повторно се наоѓаме во апсолутизам (ВИДЕО)

0
224

Лидерот на Алијансата за Албанците Зијадин Села на собраниската говорница истакна дека се повторува сето она што било карактеристично за владеењето на минатата власт и оти сега имаме еден апсолутизам. Тој истакна дека е горд што учествувал во соборувањето на еден режим и оти нема намера да учествува во нов.

-Повторно сме во момент на апсолутизам бидејќи нема контравласт. Сваровски судиите се тука, одлуките на судиите се мотивирани од политиката.Ова не е демократија и не е слобода-истакна Села.