Убиен 20 годишен мигрант

Мигрант од Авганистан вечерва е убиен во Белград, пренесува „Курир.рс“

Се работив за 20- годишен мигрант. Тој последен пат бил виден неколку часа пред убиството, а според неофицијални извори пред кафуле во Белград настанала тепачка со неколку лица при што еден од нив со нож го прободел во гради.

Полицијата е на терен и трага по убиецот