Села прифати, ќе оди на лидерската средба која ја закажа Заев

0
201

 

Претседателот на Алијансата за Албанците Зијадин Села ја прифати поканата на премиерот Заев да учествува на лидерска средба во петок.

Од партијата на Села преку соопштение наведуваат дека ќе учествуваат на средбата, каде ќе презентираат свои предлози и идеи за прашањата за кои ќе се дискутира.

-Добро е што премиерот почнал да ја чувствува вистинската сила на Алијансата за Албанците. Отсекогаш сме мислеле дека вакви лидерски средби треба почесто да се свикуваат кога станува збор за чувствителни државни прашања. Ќе ја прифатиме поканата и сигурно ќе учествуваме во неа со наши предлози и идеи за прашањата за кои ќе се дискутира, стои во соопштението испратено од Кабинетот на Села.