(ВИДЕО) Фетаи: Не е важно кој ќе ги застапува предметите, поважно е да има одговорност!

0
109

Не е важно кој ќе гони, важно е секој кој се огрешил пред законот да понесе одговорност, изјави изутринава специјалната обвинителка, Фатиме Фетаи, одговарајќи на новинарско прашање – дали би прифалите предметите на СЈО да ги преземе Основното јавно обвинителство, пренесе Алсат.