Десет патници загинаа во тешка сообраќајка на југот на Романија (ВИДЕО)

Во несреќата загинаа возачите на двете возила , како и осуммина патници од минибусот. Несреќата се случила во близина на селото Балачи , на југот на земјата.

Локалната полиција отвори истрага за причината за судирот.

Според Ројтерс, лошата патна инфраструктура во Романија е најверојатно причина за оваа несреќа, во која загинаа десет лица, додека бројот на повредени не е објавен.