Домаќинот Вучиќ ги почести вечера гостите Заев и Рама

0
145

Домаќинот Александар Вучиќ вечерва во Србија имаше вечера со премиерите на Македонија и Албанија, Зоран Заев и Еди Рама.

На вечерата, како што се гледа од фотографијата, присуствувала и премиерката на Србија Ана Брнабиќ.

Утре тие заедно ќе се состанат. Овој состанок на премиерите е на инцијатива на српскиот претседател Александар Вучиќ.