Драма во школо во Македонија: Ученици нападнале соученик и вработена

Ученици во Струга нападнале соученик и вработена во Средно училиште поради што завршија во станица.

Околу 13 часот вчера било пријавено дека во кругот на средно училиште во Струга, група ученици го нарушиле јавниот ред и мир.

МВР информира дека група ученици физички нападнале соученик и С.Г. која е вработена во училиштето.

Учесниците се повикани во полициска станица и се преземаат мерки за расветлување на настанот.