Моника Белучи сеуште важи за најубава жена на светот

0
188

Италијанската актерка повеќе од 30 години е ѕвезда и многумина ја сметаат за најубава жена на светот.

Во своите дваесетти години, почнала да работи како модел, а нејзиниот изглед наскоро ја донесе на ревиите на дуото „Долче и Габана“, по што стана нивна муза. Моника дури и на зрела возраст е на насловните страници на списанијата.

По нејзината манекенска кариера, Белучи стана актерка, а многу од нејзините улоги станаа дел од филмската историја . На пример, сцените од филмот Малена продолжуваат да се гледаат и денес на социјалните мрежи, а Моника го покажа целито свој талент и убавина во овој филм.

Таа изгледа природно на својот 55. роденден и се чини дека сè уште не користи услуги од пластични хирурзи.