Села ги повика БЕСА и Алтернатива во предизборна коалиција

0
96

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села јавно ги повика Движењето БЕСА и Алтернатива за предизборна коалиција.

Во емисијата „Патот кон“ на Алсат, Села побара Алијанса, БЕСА и Алтернатива да се обединат против ДУИ, ДПА и НДП, со цел формирање на два албански блока.