Скопјанка во Псача садела канабис

0
65

Полицијата од Крива Паланка поднесе кривична пријава против Ј.Г. (34) од Скопје, поради постоење основи на сомневање за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”.

На 23 јули полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавената во село Псача, при што пронашле и одзеле растенија и семки од родот канабис.