Сонце до средина на неделата, следува пад на температурите и дожд

0
105

Сончевото и необично топло време за овој период од годината се очекува да трае до вторник. Како што прогнозираат од УХМР, веќе од среда ќе настапи делумно наоблачување со повремен дожд, а четврток ќе нѐ пречека облачно утро со локални врнежи од дожд и максимални температури за околу 10 степени пониски од изминатава недела.