СРЕДБА АХМЕТИ – ПАЛМЕР

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети вечерва имаше средба со американскиот заменик државен секретар Метју Палмер кој од вчера е во посета на земјава.

На средбата било разговарано за состојбите во регионот и во државата по недобивањето датум за пристапни преговори.