ТАРАВАРИ: НА МУРТО АМНЕСТИЈА НЕ МУ ПРЕЧИ БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ, МУ ПРЕЧИ ГОСТИВАР

0
46

По изјавата на премиерот Зоран Заев дека само Таравари можел да го гушка Мицкоски во Гостивар, поранешниот министер за здравство токму во Владата на Зоран Заев реагираше преку својот фејсбук профил.

– На Мурто Амнестија не му пречи бегството на Груевски, ниту слободата на Велјановски, ниту затворот на Фета Халими, запнал со Гостивар, напиша Таравари на Фејсбук.