Удрил во пешак и избегал, подоцна полицијата го пронашла

0
102

Дваесет и едногодишен маж од селото Долно Коњаре, вчера, удрил со автомобилот во девојка по што го напуштил местото на несреќата, јави МВР.

Настанот се случил на локалниот пат Куманово – село Табановце, во близина на крстосницата кај селото Горно Коњаре во Куманово.