Вучиќ се уште е во болница, имал проблеми со висок крвен притисок

0
199

Освен краткото соопштение утринава испратено од Генералниот секретеријат на српскиот претседател, во кое се наведува дека „Александар Вучиќ поради кардиоваскуларни проблеми е примен на Военомедицинската академија (ВМА)“ и потврдата на неговата советничка, Сузана Васиљевиќ, дека неговата здраствена состојба е стабилна, во Србија се уште нема официјални информации за конкретните причини за синоќешното влошување на здравјето на српскиот претседател. Засега не е прецизирано ниту кога претседателот ќе биде пуштен дома.