Доверливи документи во куќата на ременски!?

0
87

Од обвинителството не откриваат за какви документи станува збор, но демантираат дека тие се поврзани со случајот „Монструм“.

Претходно порталот МКД.МК  објави дека  во домот на семејството Ременски биле пронајдени доверливи документи од случаите „Монструм“, „Диво Насеље“ и преписки на поранешните први луѓе на Управата за безбедност и контраразузнавање во МВР. Овие информации Обвинителството ги демантираше

„При претрес на домот на осомниченото лице се пронајдени документи и за нив се известени институциите од каде што документите потекнуваат и кои се надлежни за преземање на понатамошна постапка, соопштија од Обвинителството.