Жена истепана пред црква во Кавадарци

0
130

Педесет и осумгодишната Д.Д. пријавила во полиција дека била физички нападната од неколку лица, во близина на црквата „Св. Петка” во Кавадарци. Од полицијата известуваат дека започнале истрага за расчистување на случајот