Заев: За Мицкоски договорот со Бугарија беше капитулантски, па го поддржа

0
91

Мицкоски пред Борисов призна дека го поддржува Договорот со Бугарија, вели претседателот на СДСМ и премиерот Зоран Заев.

Тој денеска одржа граѓанска трибина во Гостивар во рамките на кампањата под мотото „На прав пат“.

https://youtu.be/6qJhFgc0w7g?t=1