Земјотрес во Тетово и околината

0
56

Земјотрес западно од Скопје и интензитет од околу три степени според Европската макросеизмичка скала е регистриран вчера во 19 часот и 56 минути, соопшти Сеизмолошката опсерваторија на Природно-математичкиот факултет.

Земјотресот е почувствуван од населението во Тетово, а неговата Рихтерова магнитуда изнесува 2.9.