Мила Москов го освои шестото место на детската Евровизија

0
111

Победник на детската Евровизија со најмногу освоени бодови е 15-годишната претставничка на Полска, Вики Габор, на второто место се најде Казахстан, а како третопласирана заврши Шпанија.

Нашата Мила Москов со добиени 150 бодови го освои шестото место на детската Евровизија. Песната „Fire“ Мила ја отпеа маестрално. Со својата изведба 14-годишната Мила ги воодушеви сите присутни и измами огромен аплауз.