Нов земјотрес во Албанија

По најсилниот земјотрес што утринава ја погоди Албанија, тресењето на тлото продолжува. Последниот земјотрес пред два часа беше со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала на 22 километри од албанскиот град Драч.

Земјотресот кој по јачина беше втор по оној од 6,4 степени кој се случи утринава, бил регистриран во 18:19 часот.