Пакистанци ограбени на железничка пруга кај Велес

Во Полициската станица Велес, С.А.(21), В.Ј.(27), Р.А.(27) и Н.А., сите од Пакистан, на 9-ти ноември пријавиле дека околу 07:00 часот, покрај железничката пруга Велес – Скопје, неколку лица со закана им одзеле пари и мобилни телефони.

Од МВР денеска соопштија дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.