Пијан прилепчанец тепал Бугарин

Доцна синоќа пред пекара на булеварот Јане Сандански приведен бил Д.Б.(32) од Прилеп, кој бил во алкохолизирана состојба.

Од МВР велат дека тој агресивно се однесувал кон полициските службеници, а претходно во угостителски објект на булеварот физички го нападнал А.А.(32) од Бугарија.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок