Полицијата ја пронајде жената која малтретираше дете во игротека во Аеродром

0
66

Денеска околу 15:57 часот А.М.,  сопственик на  угостителски објект пријави  дека утрово околу 11:00 часот при проверка на безбедносните камери на угостителскиот објект, забележал како НН женско лице во игротеката физички малтретира дете.

Известен е Центарот за социјални работи и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

По пријавата полицијата утврди дека станува збор за негователка која била ангажирана да го чува детето.

Лицето е приведено и известен е јавен обвинител за натамошна постапка