Разбојници ограбиле продавница на Илинденска

Две лица ограбиле продавница на Илинденска, во центарот на Скопје.

Според информациите на МВР, кражбата се случила вчера во 18.59 часот. Во полиција било пријавено дека две лица со закана одзеле пари и мобилен телефон од вработената.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот и пронаоѓање на крадците.