Скопјанец падна во рацете на полицијата – еве што пронајдоа кај него

Уапсено лице од Скопје, полицијата кај него пронашла шприн со течност. Како што информираат од полицијата, вчера  во 10.08 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Киро Фетак“ го лишиле од слобода В.Т.(34) од Скопје, поради тоа што при преглед кај него бил пронајден шприц со течност.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.