Тинејџери со метална палка претепале ученик во средно училиште во Куманово

Тројца тинејџери од липковско со метална палка нападнале ученик.

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ш.Р.(18), еден 17- годишен и еден 16-годишен малолетник, сите од селото Отља, општина Липково, поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело „насилство“, информираат од кумановската полиција.