Уапсен побегнат пациент од Психијатриска болница Негорци

0
65

Побегнат пациент од Психијатриска болница Негорци по кого била распишана централна потерница бил уапсен во претпладневните часови на 28. ноември.

Како што информираат од МВР, 48-годишниот пациент бил усапсен од полицајци од полициската станица во Радовиш, по што околу 14. часот истиот ден повторно бил предаден во установата.