Уште еден силен земјотрес ја погоди Албанија

По силниот и разорен земјострес што погоди градот Драч во Албанија, се уште се тресе тлото во земјата.

Во 7.10 часот е регистриран нов земјотрес со силина од 6.3 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот бил во Драч.

Од провиот земјотрес досега според пишиувањата на албанските медиуми животот го загубиле три лица, додека 150 се повредени.

Исто така предизвикана е голема материјална штета.