Автомобил удри во 16-годишник во Прилеп

0
54

На улицата „Јоска Јорданоски“ во Прилеп вчера автомобил удрил во 16-годишен малолетник кој се здобил со тешки повреди и итно бил пренесен во Градската болница во Прилеп.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Прилеп.