Боки 13 пак на распит кај Русковска за „Меѓународен сојуз“

Тој беше спроведен од истражниот затвор во шутка и во петокот кога осум часа беше во обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција.

За овој случај се осомничени Јасна Мандиќ, таткото на боки13, Миле Јовановски, неговата асистентка Кристина Блажевска како и пратеничката Фросина Ременски.

Истрагата за случајот е завршена, а според најавите од Русковска, обвинението ќе биде поднесено на почетокот од јануари.