Видео: Избил пожар на омилениот воен брод на Путин!!

0
54

Во инцидентот според информациите е повредно едно лице.

 

Руските медиуми информираат дека на носачот на авиони „Адмирал Кузнецов“ избил пожар.

 

Инцидентот се случил во пристаништето Мурманск на брегот на Баренцовото море, каде бродот е на поправка.

 

Носачот на авиони „Адмирал Кузнецов“ е еден од највредните бродови во руската морнарица.