Голема полициска акција во Грчец и Арачиново

Жители на овие населени места сведочат за десетици полициски возила со специјални единици од МВР на терен.

Од полицијата не откриваат детали за што се работи, кого апсат и која е целта на акцијата, но неофицијално акцијата е поврзана со пукањето во Александар Палас минатата недела.

 

Од МВР најавија дека со повеќе детали ќе излезат во текот на денот.