Драма во Арачиново: Дваесет и двегодишник ја грабнал неговата малолетна девојка од дома

Шестнаесетгодишна девојка била насилно однесена од нејзиниот дом, од страна на нејзиниот 22 годишен дечко од Арачиново.

 

Случајот во полицијата во Арачиново, синоќа го пријавила мајката на девојката.

 

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.