Едно лице полесно повредено во сообраќајка во Скопје

Едно лице се здобило со лесни телесни повреди во една од вкупно шест сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во пет сообраќајки била причинета материјална штета.

Од СВР информираат дека вчера сообраќајната полиција открила и исклучила од сообраќај двајца возачи кои го управувале возилото под дејство на алкохол и четири нерегистрирани возила.

Санкционирала и еден возач кој поминал на крстосница на црвено светло и еден возач кој не дал првенство на минување на пешаците на обележан пешачки премин.