Заев се пофали дека економијата блеска, Ѓорчев му порача да намали со печурките

Премиерот Зоран Заев не денешната собраниска седница се пофали дека економијата блеска, а постигнатите резултатите се за поклонување.

Економијата блеска, а уште не сме членка на НАТО, ниту почнаа преговорите за членство во ЕУ. Резултатите се за поклонување, рече премиерот.

По ова, пратеникот Влатко Ѓорчев преку Фејсбук му порача на Заев да намали со „печурките“.

-Дечко, намали од печурките. Си одиш за 7 дена. Зоран Заев, НИКОГАШ повторно‼️, напиша Ѓорчев.