Поло прегази пешак во Битола

На 02.12.2019 во 06.50 часот на крстосница помеѓу бул..„1 Мај“ и ул.„Стив Наумов“ во Битола, патничко моторно возило ,,фолксваген поло“, со битолски регистарски ознаки, управувано од П.Т.(40) од Битола, удрило во пешакот Б.А.(33) од Битола. Во незгодата Б.А. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Клиничката болница во Битола за укажување на лекарска помош. Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа од СВР Битола.