Се запали автомобил во движење на граничниот премин „Стење“

0
58

Во текот на вчерашнот ден на граничниот премин Стење се запалил автомобил во движење со бугарски регситерски таблици.

Според пријавеното вчера во 09 часот и 37 минути било пријавено дека на Граничен премин „Стење“ настанал пожар во патничко возило во движење, „фолксваген шаран“, со бугарски национални ознаки, управувано од В.Н.(60) од селоЕзерани, ресенско.

Пожарот бил изгаснат, повредени лица нема и бил извршен увид.