Татко и син нападнати на ул.„Ѓорѓи Димитров“

На 10.12.2019 во Полициска станица Кисела Вода, А.А.(40) од Скопје пријавил дека околу 15.30 часот на ул.„Ѓорѓи Димитров“ тој, Ј.А. и нејзиниот малолетен син биле физички нападнати од В.П.(29) од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.