Тетово: Приведен малолетник поради марихуана

0
60

Вчера околу 22.20 часот, полициски службеници на СВР Тетово на ул.„Благоја Тоска“ во Тетово од слобода лишиле малолетник од Тетово, затоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана.

 

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде изготвен соодветен поднесок.