Требале да лежат во затвор, приведени на Табановце

Две лица во текот на изминатиот викенд биле приведени на Граничниот премин Табановце, откако службите откриле дека тие се бараат поради издржување затворски казни.

Во првиот случај при пасошка контрола околу 09:30 часотбило констатирано дека Г.Д.(60) од Скопје се наоѓа на СТОП листата за издржување казна затвор за сторено кривично дело по член 297 од Кривичниот законик.