Клинтон го критикува Сандерс: Никому не му се допаѓа, никој не сака да работи со него

0
95

Клинтон се прикучи во судирот меѓу Сандерс и Елизабет Ворен, неговата актуелна демократска ривалка за овогодинешните избори, која рече дека тој на приватна средба во 2018 година наводно рекол оти жена не може да го победи актуелниот претседател на САД, Доналд Трамп.

Поранешната кандидатка за претседателка на САД, Хилари Клинтон, во нов документарец го критикуваше својот поранешен демократски ривал и сегашен кандидат за претседателски кандидат од редовите на оваа партија Берни Сандерс. Таа го прогласи Сандерс за неспособен американски сенатор кој „никому не му се допаѓа“.

Клинтон се прикучи во судирот меѓу Сандерс и Елизабет Ворен, неговата актуелна демократска ривалка за овогодинешните избори, која рече дека тој на приватна средба во 2018 година наводно рекол оти жена не може да го победи актуелниот претседател на САД, Доналд Трамп.