Ла Верита објави пи мерки за Зоран и Вице Заеви – Русковска вели дека не сториле криминал

Екс премиерот Заев и неговиот брат учествувале во поткуп на гласачи за време на изборите во 2014-та, тврди италијанскиот Ла Верита.

Весникот кој на македонската јавност и стана познат минатото лето со снимките за случајот „Рекет“, сега објавува извадоци од посебни истражни мерки.