Насилници истепале и ограбиле момче во автобус на ЈСП

Тројца насилници вчера ограбиле и истепале момче во автобус на ЈСП.

Според информациите на полицијата, вчера во 23.50 часот во СВР Скопје, Г. Т. (42) од Скопје пријавил дека околу 22.50 часот во автобус на ЈСП со број 57 три лица физички го нападнале неговиот син и му украле пари.

Од полицијата информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.