Прегазен пешак во Волково

На 26.01.2020 во 10.40 часот на улица „1“ во с.Волково, скопско, патничко возило „шкода фелиција“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Љ.С.(26) од с.Волково, удрило во пешак Р.Р.(87) од с.Кучково. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, по што бил пренесен во Градската општа болница „8 Септември“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.