Скопјанка починала на паркинг кај поликлиниката „Јане Сандански“, се утврдуваат причините за смртта

Според овие информации, 48-годишната Ф.Ц. починала во патничко возило „Хјундаи туксон“.

Скопјанка (48) починала вчера на паркингот помеѓу поликлиниката „Јане Сандански“ и црквата „Св.Илија“ во Скопје, информираат од МВР.

Според овие информации, 48-годишната Ф.Ц. починала во патничко возило „Хјундаи туксон“.

Од лекар на Итната медицинска помош е констатирана смрт, а телото на починатата е предадено на обдукција.

Од МВР ги утврдуваат причините за смртта.