Советникот на Курти за „Утрински брифинг“: ДКСК не уценува, но нема да попуштиме за сe

Советникот на Албин Курти, Арбр Заими, за „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ вели дека Самоопределување ќе направи сè што е во нејзина моќ да постигне договор за формирање влада со Демократскиот Сојуз на Косово.

Дали е можна трета опција во Косово и кој, но и под какви услови ќе состави влада во Приштина? За пет дена веќе треба да бидат познати идните косовски челници. Новинарот Насер Селмани направи неколку интервјуа, во косовската престолнина.

Советникот на Албин Курти, Арбр Заими, за „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ вели дека Самоопределување ќе направи сè што е во нејзина моќ да постигне договор за формирање влада со Демократскиот Сојуз на Косово.