Сообраќајка ја разбуди Македонија – Затворен патот Виница-Берово

Од 06:30 часот утрово во прекин е сообраќајот во двата правци на регионалниот пат Виница-Берово, кај Крслаџиски Мост.

Како што соопштија од АМСМ прекинот на сообраќајот е поради случена сообраќајна незгода.